Mikroskopo bingo

  • Paskelbta: 2024-10-18
  • Kategorija: Išvykos

Pamoka už mokyklos ribų
Šiaulių techninės kūrybos centras
#steamugdymas #gamtamokslinisugdymas #bendrystė 
Mikroskopo Bingo – kelionė į mikropasaulį

2a klasėsmokiniai dalyvavo įtraukiančioje edukacijoje „Mikroskopo bingo“, kurios metu ne tik susipažino su mikroskopo atsiradimo istorija, bet ir patys leidosi į mikropasaulio tyrinėjimus. Vaikų akyse šis prietaisas, paprastai randamas mokslininkų rankose, tapo langeliu į nematomą aplinką, atveriantį mažytes detales, kurių paprastai nesimato plika akimi.

Tikslas: supažindinti vaikus su mikroskopo veikimu ir pritaikymu kasdienybėje, skatinti smalsumą ir domėjimąsi pasauliu, kuris slypi aplink mus, bet dažnai lieka nepastebėtas.

Siekiamas rezultatas:
Edukacijos metu vaikai ne tik mokėsi naudotis mikroskopu, bet ir gilino savo pažinimo įgūdžius, tyrinėjo objektus, kurių iš arčiau dar nebuvo matę – nuo smėlio grūdelių iki augalų lapų struktūrų. Tai skatino vaikus stebėti detales ir lavino jų gebėjimą analizuoti bei daryti išvadas.

Naudota metodika:
Užsiėmimas prasidėjo trumpa ir įdomia teorine dalimi, kurioje buvo pasakojama apie mikroskopo kilmę ir jo svarbą mokslui. Po to sekė praktiškasis etapas – vaikai buvo paskatinti ieškoti įvairių objektų, kurių paviršius būtų įdomu tyrinėti mikroskopu. Kiekvienas radinys, atidžiai peržvelgtas per mikroskopo lęšį, buvo įrašytas į užduočių lapus ir planšetėse.

Rezultatai:
Mokiniai ne tik išmoko naudotis mikroskopu, bet ir atrado daugybę mikropasaulio stebuklų. Jie su nuostaba stebėjo, kaip kasdieniai objektai atgyja, tapdami nepaprasti ir detalūs. Ši veikla skatino juos mąstyti kaip tyrėjai – fiksuoti stebėjimus, diskutuoti su draugais, lyginti rezultatus. Vaikų veidai spindėjo atradimo džiaugsmu, o jų smalsumas tik augo.

STEAM veikla:
„Mikroskopo bingo“ veikla priskirtina gamtos mokslų (angl. Science) sričiai STEAM kontekste, nes vaikai per mikroskopą tyrinėjo aplinką, ugdė savo tyrimo, analizės ir problemų sprendimo įgūdžius – esminius gebėjimus, reikalingus ateities mokslininkams.
 

Autorius:
Jurgita Žukauskienė

Nuotraukos:
Jurgita Žukauskienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas